|

Dzień Pathfinder

Okólnik z okazji Dnia Pathfinder 24.11.2018 r.

 „Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie,
nowym jest stworzeniem;
stare przeminęło,
oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5:17).

Drodzy Harcerze, Drogie Zuchy, Drodzy Wyznawcy!

Dzisiejsze przesłanie jest skierowane nie tylko do członków Związku Harcerstwa Adwentystycznego Pathfinder, ale do całego Kościoła, którego ZHA Pathfinder  jest częścią.

Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu zborowi oraz instytucjom Kościelnym za wspieranie naszego Związku, za przychylność i pomoc w wielu przedsięwzięciach.

W nadchodzącym roku szczególnie chcemy się skupić się na tematyce „przyjaźni” w praktyce. W prawie harcerskim, parafrazując, są takie słowa: „przez łaskę Bożą będę… Sługą Boga i przyjacielem człowieka”. Niech to nie będą tylko słowa, ale nasza codzienna praktyka.

Drodzy Harcerze, Drogie Zuchy, żyjmy w przyjaźni, troszczmy się o siebie nawzajem, spędzajmy jak najwięcej czasu z Jezusem ucząc się od niego miłości i cierpliwości do bliźniego.

Życzę dobrego i owocnego roku harcerskiego, dużo sił i ciekawych pomysłów dla liderów, zapału do pracy, rozwoju duchowego dla zuchów i harcerzy.  Do zobaczenia na najbliższych wydarzeniach ogólnopolskich!

Dzisiejsze dary* zbierane w drugiej części nabożeństwa będą przeznaczone na Związek Harcerstwa Adwentystycznego. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie.

Niech Bóg Was prowadzi! Czuwaj Marana Tha!!!

Komendant Związku Harcerstwa Adwentystycznego Pathfinder

Starszy Przewodnik Olga Kulinicz

 

* – Zbory, które mają aktywne drużyny Pathfinder bardzo proszę o możliwość zebrania dodatkowych darów na potrzeby lokalnej drużyny