|

Korespondencja z Bydgoszczy. Zjazd młodzieży oraz Klub Zdrowia

[vc_row][vc_column][vc_column_text]8 września 2018 roku w zborze bydgoskim miał miejsce Zjazd Młodzieży Okręgu Kujawskiego.  Celem zjazdu było lepsze poznanie Boga poprzez rozważanie Jego Słowa, odnowa ducha uczestników zjazdu, poznanie nowych ludzi i integracja z nimi, wymiana doświadczeń  ewangelizacyjnych. Hasłem zjazdu były „Granice”. Gościem i głównym mówcą był pastor Piotr Hoffmann z Wrocławia, który zwrócił uwagę, że w Piśmie Świętym słowo „granice” wymienione jest ok. 140 razy. Po raz pierwszy spotykamy się z tym określeniem na początku Biblii, kiedy „Oddzielił Bóg światłość od ciemności”. Pastor podkreślił, że oprócz granic nieprzekraczalnych, są granice, które powinniśmy przekraczać, np. granice misyjne.

W apelu ewangelizacyjnym poznaliśmy historie nawrócenia Arka z Szubina, Rafała z Bydgoszczy,  Łukasza i Wiolety z Szubina. Uroczysty charakter nabożeństwa został podkreślony przez braci z Ukrainy, którzy wzbogacają muzycznie nasze wspólne nabożeństwa. Dźwięk fletu oraz pieśń wykonana przez brata Siergieja,  wspaniale oddały hołd naszemu Stwórcy.

Podczas kazania słowa Bożego, pastor Piotr wskazał na poselstwo dla młodych zawarte w Księdze Kaznodziei Salomona. Po analizie tego fragmentu Pisma Świętego nasuwa się wniosek, że życie bez Boga jest bezsensowne, bez nadziei na przyszłość. W obecnych czasach wiele osób wierzy w Boga, jednak żyje bez granic i hamulców, jakby Boga nie było. Bożym „abonamentem” na życie jest dekalog – limit określony przez naszego Stwórcę, którego nie należy przekraczać.

Na zakończenie kazania słuchacze usłyszeli budujące zapewnienie: „Jezus sprawi, że wszystko będzie dobrze”.

W czasie przerwy przed kolejnymi punktami zjazdu, nie tylko w celach integracyjnych, ale i  dla wzmocnienia ciała, zorganizowano wspólny posiłek, po którym nastąpiło wyjście misyjne, a także warsztaty dla dzieci. Po powrocie siostra Krysia z Białegostoku, która jest psychologiem, na podstawie analizy sytuacji rodzinnej Samsona i Jeftego, poprowadziła warsztaty psychologiczne,
a brat Wiktor z  Zambii podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat zbawienia, nadziei w Panu Jezusie i konieczności stałego kontaktu ze Stwórcą, który obdarza nas samym dobrem.

Był też czas na integrację, czyli quiz bibilijny z wykorzystaniem internetu i telefonów komórkowych, który w nowoczesny sposób pozwolił nam sprawdzić naszą wiedzę z zakresu znajomości Pisma Świętego.

Po kolacji, w wieczornej części spotkania, kazaniem pastora Piotra na temat mądrości, na podstawie Przypowieści Salomona, zakończono kolejny zjazd młodzieży w Bydgoszczy. Uczestnicy zjazdu, umocnieni w wierze i przyjaźni, rozstali się z żalem, ale i nadzieją na kolejne spotkanie…. Może wcześniej niż za rok.

 


Klub Zdrowia

Po wakacjach powróciły w Bydgoszczy comiesięczne spotkania Klubu Zdrowia. Zaproszeni mieszkańcy Bydgoszczy mają możliwość posłuchania ciekawych informacji o tym, jak zadbać
o zdrowie. Pierwszy wykład z tej serii  pod tytułem „Witaminy na zdrowie” w dniu 18 września  poprowadziła siostra Alina Ciupa, która jest promotorką zdrowego stylu życia. Po interesującym wykładzie wzbogaconym pokazem slajdów, zaproszono uczestników na degustację zdrowych potraw przygotowanych przez nasze siostry wraz z możliwością uzyskania przepisów na te potrawy. Kolejne wykłady będą poświęcone następującym zagadnieniom:

  • październik 2018 – „Mikrobiota jelitowa. Jak dbać o nasze wartościowe 2 kg”,
  • listopad 2018 – „Wpływ aktywności na zdrowie”,
  • grudzień 2018 – „Zadbaj o serce”,
  • styczeń 2019 – „Zadbaj o dobrą kondycję psychiczną”.

korespondent[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”6265,6266,6267,6268,6269,6270,6271,6272″][/vc_column][/vc_row]