|

Expo Zdrowie we Wrocławiu

Dnia 16 września 2018 roku we Wrocławiu na bulwarze  spacerowo-widokowym Xawerego Dunikowskiego, odbyła się kolejna już wystawa mobilno-diagnostyczna Expo-Zdrowie. Była to już trzecia wystawa przygotowana dla mieszkańców  Wrocławia, ale pierwsza zorganizowana w plenerze. Expo-zdrowie zostało zorganizowane przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego przy współpracy wolontariuszy z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.

Wystawa składała się  ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczyło innego tematu, związanego ze zdrowym stylem życia. Odwiedzający kolejne ekspozycje mogli wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można było poziom cukru i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można było poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem.

Dla wszystkich uczestników przygotowana została bezpłatna literatura.

Na wystawie przebadaliśmy łącznie 130 osób. Uczestnicy wykazywali duże zainteresowanie zdrowiem i kolejnymi programami. A będą to spotkania dotyczące radzenia sobie ze stresem, szkoła zdrowego gotowania czy kurs odwykowy dla palaczy.

Od 30 września aż do 23 grudnia 2018. będą trwały warsztaty ,,Kuchnia w zgodzie z naturą.’’

Już teraz zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych spotkaniach, które jak wierzymy pozwolą uczestnikom pogłębić wiedze na temat zdrowia, a tym samym pozwolą poprawić jego stan na lepszy i podnieść  jakość życia.

 

Tutaj obejrzeć można krótki filmik z wystawy: https://www.youtube.com/watch?v=_ddfkn7AfY4