|

Adwentyści – ludzie nadziei. Relacja ze Świdnicy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Świdniccy seniorzy poprosili miejscowego pastora czy mogą zwiedzić kościół i dowiedzieć się więcej na temat kościoła Adwentystów. W umówionym terminie 3 września około 40 osób wypełniło świdnickie miejsce zgromadzeń.

Pastor przedstawił temat: „Adwentyści – ludzie nadziei”. Przed zgromadzonymi na początku zwrócił uwagę na reformacyjny rys historyczny od Waldensów, poprzez Husa, Kalwina, Zwinglego, Tyndala, Wiklifa, aż do Lutra i ruchu Williama Millera. Następnie mówiąc o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego zwrócił uwagę, że jest on kontynuatorem reformatorów, szczególnie zaznaczając społeczną rolę kościoła w dziedzinie zdrowia. Na zakończenie, aby słuchacze temat rysu historycznego mogli sobie rozszerzyć, wszyscy otrzymali książkę „Wielki Bój”.

Już za tydzień w poniedziałek 10 września seniorzy ponownie licznie przybyli do kaplicy a wysłuchać wykładu na temat zdrowia z cyklu „Wiem co jem” rozpoczynając swój udział w serii 10 wykładów. A więc przez kolejne miesiące będziemy gościli liczną grupę świdnickich seniorów ponieważ chcą się spotykać w sprawach zdrowia w naszej kaplicy.

A.A.S.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]