|

Powiedz to światu

Film „Tell the World” (Powiedz to światu), który opowiada o początkach Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film „Tell The World”, to opowieść o grupie szczerych i oddanych mieszkańców północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, która dała początek najszybciej rozwijającej się dziś wspólnocie religijnej na świecie – Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego.

W filmie poznajemy najważniejszych pionierów adwentyzmu – Ellen G. White (w tej roli Kate Hurman), Jamesa White’a (Stephen MacDonald) czy Jospeha Batesa (Timothy Paul Coderre). Dowiadujemy się o ich radościach, rozterkach, słabościach, ale przede wszystkim o tym, jak Bóg wykorzystał ich talenty w głoszeniu ewangelii światu.

„Tell The World” to największa w historii filmowa produkcja opowiadająca o kształtowaniu się adwentyzmu. Za scenariusz sześcioodcinkowej serii odpowiadają H.G. Sloan oraz Aaron Harzler, a za reżyserię Kyle Portbury. W tworzeniu obrazu uczestniczyli znani adwentystyczni historycy Allan Lindsay, George Knight oraz James Nix.

Zdjęcia do filmu powstawały przez 42 dni, zarówno w letnich, jak i zimowych miesiącach, a udział w nich wzięło 95 aktorów, 157 członków ekipy reżyserskiej oraz 100 statystów. Obraz składa się z 200 scen, a scenariusz do niego liczył 170 stron.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie filmu: telltheworld.adventist.org

POWIEDZ TO ŚWIATU from glosnadziei.pl on Vimeo.