||

W co wierzył Desmond Doss

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku w naszym zborze miały miejsce wyjątkowe wykłady, pt.: „W co wierzył Desmond Doss?

W tym samym czasie na ekrany polskich kin wszedł film „Przełęcz Ocalonych” Mela Gibsona, którego fabuła opowiadała o wyjątkowym bohaterze II Wojny Światowej, Desmondzie Dossie. Desmond był wyznawcą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Postanowił jednak zaciągnąć się do Armii Amerykańskiej i wziąć udział w działaniach wojennych. Nie zgodził się jednak na to, aby korzystać z broni powołując się na klauzulę sumienia. Został sanitariuszem. W trakcie Bitwy o Okinawę dokonał heroicznych czynów ratując z ostrzeliwanego wzgórza ponad 70 żołnierzy. Wśród nich byli także żołnierze wrogiej armii.

Wykłady odbywały się w piątki. W trakcie całej serii udało się zgromadzić każdego wieczoru kilkanaście osób, które chciały poznać zasady biblijne, które wyznawał Desmond Doss. Dziękujemy wszystkim uczestnikom a przede wszystkim dobremu Bogu, za wszystkie nowe osoby które mogły poznać biblijne nauki.

DK.


[/vc_column_text][vc_column_text]
[/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”5623,5624,5625″][/vc_column][/vc_row]