||

Szkoła Zdrowego Gotowania we Wrocławiu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kolejne już siódme spotkanie w tym roku Szkoły Zdrowego Gotowania odbyło się 25 października w kościele Adwentystów Dnia Siódmego we Wrocławiu.

Na spotkanie przybyło 20 osób, szczególnie Ci którzy już od dłuższego czasu systematycznie biorą w nich udział. Natalia Majewska wręczyła nagrody dla kilku osób, które brały udział w konkursie podczas poprzednich spotkań.

Przedstawiła niektóre rosliny lecznicze oraz potrawy zawierające szczgólnie witaminy z grupy B. Andrzej Majewski przedstawił prezentację „Największy zbożowy skandal”. Zwrócił uwagę jak wiele tracimy jedząc pieczywo z białej mąki. Tracimy, wiele witamin z grupy B, i minerałów. Podając kilka przykładów eksperymentów związanych z witaminami z grupy B, wykazał że chleb sporządzony z przemiału całych ziaren zbóż, gwarantuje właściwe dostarczenie tych witamin organizmowi.

Podał też ciekawy eksperyment wegetariański jaki przeprowadzony został 2 500 lat temu w starożytnym Bablilonie. Ten eksperyment podany jest w księdze Daniela pierwszym rozdziale.

Część uczestników wyraziła chęć uczestniczenia w specjalnych warsztatach w najbliższym czasie w zborowej kuchni. Kolejne zajęcia za miesiąc.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”6080,6081,6082,6083″][/vc_column][/vc_row]