|

Zjazd okręgu wielkopolskiego

W sobotę 25 kwietnia 2015 roku w budynku Kościoła adwentystów w Poznaniu odbył się zjazd okręgowy. Gościem specjalnym zjazdu był dr Fred Hardinge – specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego i odżywiania, asystent Departamentu Zdrowia w GC, który zaplanował na ten dzień trzy wystąpienia. Pierwsze miało miejsce podczas nabożeństwa. W kazaniu pt. „Zdrowy dla Boga” nasz brat przypomniał, że nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego i w związku z tym, Pan Bóg oczekuje, że będziemy się o nie należycie troszczyć. Kazanie można odsłuchać na stronie zboru w Poznaniu: Zdrowy dla Boga.

Po przerwie obiadowej nasz gość mówił o diecie dla życia, zwracając uwagę na aktualne badania naukowe, które potwierdzają zasadność adwentystycznego przesłania zdrowotnościowego. Wieczorem zaś wygłosił dla Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij po zdrowie wykład na temat ważności snu. Podzielił się z licznie przybyłymi na spotkanie najnowszymi doniesieniami w tej dziedzinie, zachęcając do regularnego nocnego odpoczynku, który pomoże regenerować się organizmowi, przeciwdziałać zmęczeniu i wielu chorobom.

Podczas zjazdu wystapił także br. Stephen Cooper – dyrektor Sekretariatu Zdrowia i ADRA w Wydziale TED, dotykając podczas apelu ewangelizacyjnego tematu adwentowych uzależnień. Do uzależnień i zachowań nałogowych zaliczamy najczęściej alkoholizm, narkomanię, nikotynizm, seksoholizm i hazard. Unikamy raczej utożsamiania nietypowych nałogów – picia kawy, objadania się słodyczami, podjadania między posiłkami, notorycznego korzystania z telefonu komórkowego i internetu, nieodpartej chęci robienia zakupów, niekontrolowanego korzystania z gier komputerowych, brania tabletek przeciwbólowych przy najmniejszym bólu, przepracowywania się, przesiadywania przy serialach – uzależnieniem. Zachęcał do badania własnego serca, aby głosząc ewangelię innym, samemu nie zostać odrzuconym.

Zjazd okręgowy to sposobność spotkania się z braćmi i siostrami z okolicznych zborów. To także okazja do wykorzystania ich talentów podczas sobotniego święta. Dlatego pierwszą część nabożeństwa prowadzili członkowie zboru z Gnieźnie. Kilkakrotnie wielbił Boga pieśnią chór zboru poznańskiego.

Błogosławiony czas zjazdu niech zostanie w naszej pamięci. Budujmy naszą wiarę i oczekujmy spotkania na obłokach nieba.