|

Wykłady Wydarzenia czasów końca

W dniach 5-8 marca w Gdyni odbyły się wykłady pt.: „Wydarzenia Czasów Końca” Dr. Łukasza Romanowskiego – kapelana i wykładowcy w Wyższej Szkole Teologiczno – Humanistycznej im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej.

Ellen White napisała:

 „Czasy, w których żyjemy, interesują wszystkich. Władcy i mężowie stanu, ludzie zajmujący odpowiedzialne stanowiska, ludzie myślący, pochodzący ze wszystkich klas społecznych, powinni zwrócić baczną uwagę na rozgrywające się wokół nas wydarzenia. Wszyscy powinni obserwować stosunki, jakie zachodzą między narodami we współczesnym świecie. Dostrzegą wówczas nasilanie się dążeń do zawładnięcia każdym skrawkiem ziemi i uświadomią sobie, że coś wielkiego i decydującego musi niebawem nastąpić, że świat stanął u progu olbrzymiego kryzysu.”.

Trudno cokolwiek dodać do tych słów. Charakter toczącej się walki między dobrem i złem, powinien pchać wierzących do jeszcze głębszego studiowania  Biblii i analizowania wydarzeń, które będą miały miejsce w czasach poprzedzających powrót Jezusa Chrystusa na Ziemię. Właśnie dlatego z wykładami w Gdyni pojawił się dr Łukasz Romanowski. To jego druga wizyta w naszym zborze z tą tematyką wykładów w ciągu ostatnich lat. W ciągu kilku wieczorów, na bazie Słowa Bożego i Ducha Proroctwa przybliżył nam poszczególne etapy wydarzeń, których niebawem wszyscy staniemy się częścią.

W niedzielę natomiast, mieliśmy okazję usłyszeć dodatkowy wykład na temat Żydów mesjanistycznych. W obecnym czasie – pomimo dużego rozwoju tej wspólnoty – nadal niewiele można dowiedzieć się o warunkach powstania grupy.

Po tym weekendzie wszyscy utwierdziliśmy się w przekonaniu, że głębokie studium biblijne i modlitwa powinna być nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Bez właściwego zrozumienia nauk Słowa Bożego, trudno będzie nam zinterpretować końcowa wydarzenia na Ziemi. Najważniejsza jednak jest nadzieja płynąca dla zgubionego człowieka z cienia krzyża na Golgocie – nadzieja życia wiecznego w Jezusie Chrystusie. Czy w czasie tak wielu niepokojów nie tą nowiną powinniśmy się dzielić z zatroskanym światem? Na pewno tak i to z jeszcze większym przekonaniem niż kiedykolwiek wcześniej!

Jeszcze raz dziękujemy naszemu prelegentowi za przyjazd do Gdyni wraz z rodziną, i życzymy wielu Bożych błogosławieństw w dalszej pracy duszpasterskiej!