|

Dzień Żniwno-Dziękczynny 2014

Drodzy w Chrystusie!

Pragnę Was powitać słowami ap. Pawła: „Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa” (1Kor 15,57) „Radujcie się w Panu…(Fil 4,4); „Za wszystko dziękujcie…” (1Tes 5,18)

Kolejny raz będziemy wspólnie obchodzić szczególną sobotę, którą nazywany; „Żniwno-Dziękczynną”. W ten sposób chcemy naszemu Bogu podziękować, za Jego niezwykłą dobroć i troskę jaką wykazuje wobec nas. Zawsze mamy zapewniony nie tylko chleb, ale wiele innych produktów. Poza tym jest mnóstwo powodów, żeby Bogu wyrazić wdzięczność i w duszy mieć uczucie pokoju i zadowolenia. Chciałbym zacytować pewną historię, którą już kiedyś przedstawiłem,: „Pewnego dnia podróżnik spotkał wieśniaka i pozdrowił go słowami:

– Dzień dobry przyjacielu

– Dziękuje Bogu, że nigdy nie miałem złego dnia – odrzekł rolnik.

Zaskoczony podróżnik zaniemówił z wrażenia. Potem dodał: Niech Bóg da ci szczęście

– Dziękuje Bogu, że nigdy nie byłem nieszczęśliwy.

– Nigdy nie byłeś nieszczęśliwy? – wykrzyknął oszołomiony przybysz – To niemożliwe!

– Możliwe odparł rolnik – Kiedy jest słońce, dziękuje Bogu. Gdy pada deszcz, dziękuje Bogu. Gdy jestem głodny, dziękuje Bogu. A skoro Boża wola jest moją wolą i wszystko co podoba się Bogu, podoba się mnie, czym miałbym się trapić. Podróżnik spojrzał na niego ze zdumieniem.

Kim jesteś? – zapytał. Jestem królem – padła odpowiedź. Królem? – zdumiał się. A gdzie twoje królestwo?

Wieśniak uśmiechnął się i cicho wyszeptał: W moim sercu!

Każdego dnia powinniśmy nosić w naszych sercach olbrzymią wdzięczność wobec naszego Boga, nie tylko za dary, zdrowie czy dobre samopoczucie. Przede wszystkim za ofiarę Pana Jezusa na Golgocie. Każdego dnia o tym rozmyślajmy, a dzisiaj z tego powodu okażmy Mu szczególną wdzięczność! Przygotowane kazanie zostało zatytułowane: „Aż dotąd pomagał nam Pan!”. Chciałbym żeby nasze serca były przepełnione ciągłą wdzięcznością dla naszego Boga, który nam przebacza, chroni, obdarzy łaską, uzdrawia i zbawia.

Dzisiaj, oprócz wspólnych modlitw, pieśni, opowiadania doświadczeń i spędzenia czasu na wspólnym posiłku, chcemy również złożyć dar wdzięczności w postaci naszych środków finansowych. Dary, które chcemy zebrać w II części nabożeństwa będą przeznaczone na szczególny projekt. Od pewnego czasu w niektórych miastach przeprowadzamy z dużym powodzeniem program Expo- Zdrowie. Chcielibyśmy jeszcze bardziej spopularyzować ten program, dlatego zamierzamy przygotować zestaw banerów, które będą w dyspozycji każdego okręgu. Jeśli zbierzemy większe środki, to pragniemy również zakupić niezbędną aparaturę do przeprowadzenia tych programów.

Pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom i życzyć aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło Wam w każdej chwili  życia i ciągłej pieśni w słowach: „Aż dotąd pomagał nam Pan.”

Wasz brat w Chrystusie

Ryszard Jankowski

Kazanie

Okólnik

Program nabożeństwa