|

Przywrócić radość życia

„PRZYWRÓCIĆ RADOŚĆ ŻYCIA”

EXPO-ZDROWIE W ŚWIDNICY

Cały czas krążąca burza, ulewa, grad, grzmoty, błyskawice to towarzysząca sceneria Expo Zdrowie w Świdnicy. Na szczęście wystawa Expo Zdrowie odbywała się w naszej kaplicy przy ul. jagiellońskiej 3. Tak wiec tylko odważni dotarli na wystawę. Zaangażowało się wielu członków zboru jak również przyjechali członkowie zboru Służejów. Zaangażowała się też trójka przyjaciół, którzy wspierali nas w tej akcji. Badano poziom tkanki tłuszczowej (BMI), pojemność płuc, ciśnienie krwi, test harwardzki, rola wody w organizmie, zabiegi hydroterapeutyczne, masaż relaksacyjny, badanie poziomu cukru we krwi i cholesterolu, badanie wieku biologicznego, konsultacje w sprawie uzależnień, stoisko z degustacją potraw wegetariańskich i stanowisko ze zdrowotnościową i religijną literaturą.

Równolegle prowadzone były w sali obok co godzinę praktyczne pokazy zdrowotne.
Siostra Natalia co godzinę prowadziła porady z pokazem w planowaniu i sporządzaniu zdrowych posiłków:

  1. Jak zrobić mleko kokosowe, migdałowe, sok z pietruszki, czarnego bzu?
  2. Zdrowe pasty na chleb z zielonego groszku, słonecznika, papryki, orzechów włoskich.
  3. Jak w prosty sposób upiec zdrowy chleb na zakwasie? Rozdawano zakwas, aby każdy rozpoczął już samemu piec chleb w domu.
  4. Chwasty w naszej kuchni. Czyli jak wykorzystać te rośliny w kuchni, które depczemy po drodze.

Siostra Natalia rozdawała wizytówki ze swoim blogiem www.zdrowinacodzien.blogspot.com gdzie podaje wiele przepisów zdrowych potraw z których skorzystało już ponad 300 000 osób.

Gdy przyszła pora obiadowa to nasz kochana siostra Ania przygotowała w sali kominkowej dla wolontariuszy kapuśniak i pierogi ruskie, które były wspaniałe i szybko znikały.

Z wieloma osobami mogliśmy się modlić, aby Bóg pomógł im uporać się z nałogami i przestawieniem się na zdrowy styl życia. Pewna pani stwierdziła, że jest tutaj tyle tego, że nie może stąd wyjść. Kilka dni temu pewna kobieta zaczepiła na ulicy Natalię i powiedziała, że jej przepis na zdrowy chleb już jest praktykowany za granicą. Właśnie jedzie do swoich dzieci w Anglii z zakwasem aby upiec im zdrowy chleb, bo tam takiego nie mają. Jakiś czas temu inna kobieta zaczepiła ją na ulicy i powiedziała jej aby podziękować mężowi, że Bóg wsłuchał jego modlitwę i nie pali już papierosów!!! Prosiła o dalsze modlitwy aby wytrwać w abstynencji.

Dziękujemy Bogu, że dał nam siły, środki i ludzi, którzy nie zważając na nawałnicę jaka przeszła przez Świdnicę, uczestniczyli w tych badaniach.