|

Korespondencja z Bydgoszczy

20 sierpnia 2012 roku zasnęła z nadzieją zmartwychwstania, nasza kochana siostra – Kasia Sołyga. Kasia urodziła się w 1963 roku, a od 8 lat była członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, zbór w Bydgoszczy. Kasia była cichym, skromnym i pokornym dzieckiem Boga, a dla nas – bardzo życzliwą i szlachetną siostrą. Odejście Kasi zaskoczyło nas wszystkich, mimo jej choroby, którą znosiła bardzo cierpliwie, znajdując pocieszenie w Panu, a wsparcie i troskliwą opiekę w swoim mężu – Leszku. Do końca mieliśmy nadzieję na dalsze, wspólne chwile z Kasią. Jeszcze nie tak dawno, aby dodać jej otuchy i zapewnić jak jest nam bliska, członkowie naszego zboru pojawili się przed jej domem z transparentem „KOCHAMY CIĘ KASIU”.

W dniu 24 sierpnia ostatnie pożegnanie siostry Kasi na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy, przy licznym udziale rodziny i członków zboru, poprowadził pastor Tomasz Kosowski, który skierował do uczestników tej smutnej uroczystości słowa otuchy i nadziei. Goszcząca w Bydgoszczy grupa misyjna „Trzej Aniołowie” uświetniła uroczystość utworami muzycznymi, w tym ulubioną przez siostrę Kasię pieśnią „Cudowna łaska”.

Na zawsze zachowamy siostrę Kasię w naszej pamięci, bardzo nam jej brakuje. Czekamy chwili spotkania z nią w domu Pana.

korespondent


W dniach 23 sierpnia – 1 września 2012r. gościliśmy w bydgoskim zborze grupę misyjną „Trzej Aniołowie”. Bóg zapukał do 18 serc młodych ludzi – uczestników obozu muzycznego, którzy podjęli się wielkiego dzieła ewangelizacji.

Na sobotnim nabożeństwie, podczas apelu ewangelizacyjnego dzielili się doświadczeniami z pracy misyjnej, która polegała na docieraniu do ludzi z prawdą o Bogu poprzez pieśni, rozmowy, ankiety, przedstawienie symboliki posągu z Księgi Daniela. Rozdali 4600 ulotek, 1000 zaproszeń na koncert, 350 książek, w tym 70 książek roku „Wielki Bój”, wypełnili 140 ankiet. Członkowie naszego zboru włączyli się do pracy z grupą misyjną. Na zakończenie pobytu młodych ewangelistów, w kaplicy przy ul. Lipowej odbył się koncert pieśni chrześcijańskich, na który zaproszono bydgoszczan spotkanych podczas pracy ewangelizacyjnej.

Czuwającą nad czystym, zgranym brzmieniem głosów i instrumentów była Dorota, która też pięknie grała na skrzypcach . Do grupy, która dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, dołączyła młodzież z naszego zboru, która nie tylko muzyką i śpiewem chwaliła Pana, ale również uczestniczyła w spotkaniach ewangelizacyjnych.

„Trzej Aniołowie” opuścili nasze miasto i zbór, pozostawili nam nie tylko wspomnienia wspaniałych wspólnych chwil, ale głównie odpowiedzialność za ludzi, którzy zainteresowali się Słowem Bożym. Dziękujemy za to Bogu i Wam kochani „Aniołowie” – z nadzieją na następne takie spotkanie.

korespondent