|

Szczecinek – Szkoła gotowania

Dwie sesje szkoły zdrowego gotowania za nami przed nami jeszcze jedna. Wcześniej zastanawialiśmy się czy ten program wzbudzi zainteresowanie mieszkańców tego 40 tysięcznego miasteczka. W latach 90-tych, gdy byliśmy w Zielonej Górze te programy cieszyły się dużym powodzeniem wielu środowisk i zawsze mięliśmy dobrą frekwencję powiedział pastor Samulak. A jak będzie w Szczecinku…

Nie zawiedliśmy się! Na pierwszej sesji było 10 a na drugiej 18 osób z zewnątrz w naszym kościele. Byli przedstawiciele lokalnych mediów, czego pokłosiem są dwa artykuły w lokalnej prasie o naszej działalności. Gościliśmy również wiceprzewodniczącą rady miasta, która pozytywnie odbiera adwentystów w Szczecinku i pomogła nam wcześniej w realizacji 3 programów profilaktyki uzależnień Jarka Wajka.

Po raz pierwszy Mariola Samulak prowadziła część praktyczną: pokaz i degustację potraw wegetariańskich – Mariolu gratulujemy tobie i niech Bóg da tobie odwagę i siłę na kolejne programy. Pastor Samulak miał dwa wykłady, Dlaczego warto być wegetarianinem i Największy skandal zbożowy. Zaprezentowany był również wywiad z Billem Clintonem, który przed kamerami TV opowiadał o swoim dochodzeniu do zdrowia z choroby wieńcowej serca właśnie poprzez zmianę diety na wegańską.

Były obecne trzy panie emerytki – wegetarianki, które gratulowały nam takiej działalności i poparły to, co robimy. Wszystkie osoby zadeklarowały swoja obecność na kolejną sesję, która jest planowana na 18 maja br. Były też pytania o nasz Kościół. Okazało się, że te programy są przydatne i nam adwentystom, którzy mamy problemy ze zdrowiem, a zapomnieliśmy już o błogosławieństwach Bożej diety. To nas rozbudza i motywuje do odkurzenia odłożonych na półkę książek kuchni wegetariańskiej.

Dzięki Bogu było profesjonalnie, smacznie i jak zwykle w dobrej atmosferze mogliśmy poznać ok. 20 nowych osób, z którymi rozpoczęliśmy przygodę przyjaźni.

Dziękujemy Bogu za taką możliwość służby – w końcu jest to prawa ręka poselstwa trój anielskiego, dziękujemy również Eli, Marysi i Joli, które zaangażowały się w realizację tego projektu.

Korespondent zborowy.