|

Szczecinek – I miejsce w Polsce

Miło nam poinformować, że Michał Leśniak z zakładu karnego w Wierzchowie zajął pierwsze miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie na Scenariusz Sztuki Teatralnej „Murem za Teatrem”, który został zorganizowany przez zakład w Tarnowie.

Byliśmy pozytywnie zaskoczeni – powiedział pastor Piotr Samulak – kiedy podczas ostatniego koncertu 7 marca br. (patrz  Szczecinek – Zamurowani Misjonarze) na prośbę wychowawcy z Z.K.w Wierzchowie, przed gremium ok. 50 osadzonych, mogliśmy osobiście wyręczyć Michałowi dyplom i prezent w postaci wygranego w konkursie telewizora LCD. Kilka ciepłych słów skierowała do Michała pani Ewa Matysiak nauczycielka z Zespołu Szkół w Bornym Sulinowie. Michał już wielokrotnie dał się poznać, że ma dobre – lekkie pióro prowadząc bogatą korespondencję i pisząc felietony, i artykuły do niektórych periodyków.

Okazuje się, że będąc „wykluczonym społecznie” można się realizować i spełniać swoje marzenia. Można się rozwijać, kształcić i wnosić pozytywny, inspirujący klimat w to specyficzne miejsce, w którym jest wiele wartościowych i wrażliwych osób, które nie miały takiego szczęścia jak my na wolności, żeby urodzić się i wychowywać w zdrowych środowiskach.

Michale serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zaraźliwego optymizmu, entuzjazmu i radości w Jezusie Chrystusie.

Korespondent zborowy.