Chronimy Zdrowie – kwiecień 2024

Wiosna, wiosna…, dlatego w kwietniowym biuletynie odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto sprzątać dom w ekologiczny sposób?

Po pierwsze, wśród nas jest coraz więcej osób uczulonych na chemiczne detergenty. Po drugie, jesteśmy coraz bardziej świadomi szkodliwego wpływu niektórych chemicznych substancji na nasz organizm, więc rozsądniej podchodzimy do kontaktu z nimi i staramy się wybierać rozwiązania przyjazne środowisku. A po trzecie, naturalne substytuty detergentów to realna oszczędność dla domowego budżetu, bowiem wykorzystujemy niedrogie i ogólnodostępne produkty.

O tej porze roku częściej odwiedzamy parki, ciesząc się rozkwitającą wiosną, a także chodzimy po lesie. Okazuje się, że coraz częściej mówi się o kąpielach leśnych (shinrin-yoku), które są od lat praktykowane w Japonii. To spacery wśród drzew, które pomagają się odprężyć i zredukować poziom stresu. Dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez las? Sprawdzamy, jak zażywanie „leśnych kąpieli” wpływa na codzienne funkcjonowanie.

Dla miłośników nutelli publikujemy świetną alternatywę dla ogólnodostępnych kremów czekoladowych, które w składzie mają ogromne ilości cukru. Nasz przepis pozwoli Ci przygotować słodki dodatek do wielu różnych dań, który bez wyrzutów sumienia możesz podać również swojemu dziecku. Idealnie komponuje się z naleśnikami oraz pankejkami. Domowa nutella może być również stosowana jako krem do ciast, babeczek czy tortów. Zamień niezdrowe słodycze na pyszny, pełnowartościowy przysmak na bazie domowego masła orzechowego, który na pewno posmakuje całej Twojej rodzinie! To co, zaczynamy?

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy Zdrowie – kwiecień 2024