Chronimy zdrowie – lipiec-sierpień 2023

Choć nasz wakacyjny biuletyn z niewielkim poślizgiem to wakacyjny czas jeszcze trwa, dlatego też piszemy o tym czego nie można zapomnieć pakując wakacyjny plecak. Z pewnością skorzystają ci, którzy jeszcze są przed wakacyjnym wyjazdem.

Zamieszczamy również ciekawy wywiad z lek. Mateuszem Babickim o znaczeniu witamin z grupy B. Drętwienie rąk i nóg — tak najłatwiej rozpoznać pierwsze sygnały niedoboru witamin z grupy B. W rozmowie specjalista wyjaśnia, co łączy witaminę B i układ nerwowy oraz jakie objawy powinny zwrócić naszą uwagę.

W biuletynie znajdziecie również przepis na zrobienie maści nagietkowej. Maść nagietkowa… to jeden z leczniczych przepisów, które niedawno odkryłam. Jest to, tak zwane MUST HAVE!!! Nagietek lekarski jest wyjątkową rośliną, która wyróżnia się na tle innych roślin, głównie ze względu na bogactwo prozdrowotnych składników. Ten skromny pomarańczowy kwiat jest źródłem flawonoidów, które w organizmie człowieka działają jak przeciwutleniacze. Chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami oraz toksycznymi substancjami.

Beata Śleszyńska