Camp 2023 – Informacja dla Starszych Zborów i Pastorów

Drodzy Starsi Zborów oraz Pastorzy

Tradycyjnie już zwracamy się do Was z prośbą o współpracę i pomoc w wysłaniu na Camp młodych osób z Waszych zborów. Młodzież trzeba ciągle zachęcać, ponieważ mają wokół dużo bodźców i innych pokus, tak iż trudno jest wybierać to, co dobre. A Camp może być dobry i przełomowy w ich duchowych decyzjach, tak jak to było w życiu wielu z nas.

Prosząc o współpracę mamy na myśli indywidualną zachętę i upewnienie się, że zostało uczynione wszystko, by młodzi ludzie pojechali na Camp. Ze strony Zarządu Kościoła, ChSCh oraz ADRA proponujemy kilka możliwości wsparcia:

  1. Dla jednej osoby (kierownika młodzieży lub solidnego kandydata na tą funkcję) – 50% zniżki pod warunkiem wzięcia udziału w „warsztatach dla liderów” (5 spotkań).
  2. Dla najbardziej potrzebujących, młodych ludzi – od 50% do nawet 100% zniżki z budżetu socjalnego. Zgłoszenia z kilkoma zdaniami komentarza prosimy przesyłać na email: mlodzi@adwent.pl do 7 lipca. Warunkiem akceptacji wniosku może być przydzielenie beneficjentowi symbolicznej, wolontaryjnej służby w czasie Campu. W ubiegłym roku ok. 30 osób skorzystało z dofinansowania ufundowanego przez ChSCh oraz Zarząd Kościoła.
  3. Program organizowany przez ADRA Polska dla grupy z Ukrainy. Możliwe są dofinansowania do udziału. Ankieta do wypełnienia na stronie mlodzi.adwent.pl/camp2023 – prosimy o przekazanie grupom ukraińskim.

Sugerujemy również, by Rady Zborów w szczególnych przypadkach rozważyły możliwość dalszego dofinansowania np. przejazdu. Mamy nadzieję, że nie będzie młodych osób, które ominą Camp w Zatoniu z powodów finansowych.

Licząc na Waszą współpracę, życzymy dużo sił w służbie. pastor Marek Micyk – w imieniu Organizatorów Campu

kontakt: mlodzi@adwent.pl