Chronimy zdrowie – luty 2023

W lutowym biuletynie promujemy kampanię „Prowadź się zdrowo” — kampania, która daje mężczyznom do myślenia.
Wspólnie z ambasadorami akcji podpowiadamy, jak „Prowadzić się zdrowo” na co dzień.

Z badań wynika, że mężczyźni w Polsce żyją o 8 lat krócej niż kobiety. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, a wśród nich choroby wątroby, w tym niealkoholowe stłuszczenie wątroby (NAFLD). Jakie działania podejmują ambasadorzy kampanii „Prowadź się zdrowo” — Kuba Przygoński i Mikołaj Marczyk, aby zachować wątrobę w optymalnej kondycji? Przedstawiamy przydatne rady, jak dbać o swój organizm, szczególnie w świecie wystawiającym nas na wiele pokus.

Kolejny artykuł zachęca do okazywania miłości i odbierania jej w celu wzmacniania swojego zdrowia. Wciąż musimy sobie powtarzać, że miłość nie tylko zmienia świat na lepsze, ale także chroni przed chorobami! Osoby doświadczające miłości mają lepszą odporność, zdrowsze serce i żyją dłużej. Dotyk kochającej osoby może działać leczniczo. Tak więc, warto dbać o udane, harmonijne związki z bliskimi.

Warto również pokochać cebulkę. Choć ma charakterystyczny ostry smak i zapach w wyniku tego nie wszystkim może smakować, ale jest prawdziwą bombą odżywczą! W swoim składzie zawiera cenne witaminy, minerały oraz błonnik. Co więcej, jest dobrym wsparcie w walce z przeziębieniem. No cóż, jeszcze mamy sezon na przeróżne zimowe infekcje.

Beata Śleszyńska

Do pobrania

Plik Opis
pdf Chronimy zdrowie – luty 2023