|

Adventurer & Pathfinder Bible Experience 2023

Drogie Zuchy, Drodzy Harcerze, Droga Młodzieży

Przychodzimy do was z kilkoma pytaniami: Jak dobrze znacie swoją Biblię? Czy znacie historie każdego z Biblijnych Bohaterów Wiary? Jak dużo szczegółów zostaje Wam w głowie po przeczytaniu historii biblijnej? Jeżeli mieliście trudność z odpowiedzią, na choć na jedno z tych pytań, to mamy coś właśnie dla Was!

Chcielibyśmy Was oficjalnie zaprosić do udziału w konkursie z treści ksiąg Biblijnych pod nazwą: Adventurer Bible Experience oraz Pathfinder Bible Experience!

To już trzecia edycja tego wydarzenia, które organizujemy na podstawie materiałów używanych w Wydziale Transeuropejskim (TED) KADS.

Konkurs ten jest podzielony na dwie kategorie wiekowe.

  • Adventurer Bible Experience (ABE) przygotowany dla grupy wiekowej 6 – 9 lat,
  • Pathfinder Bible Experience (PBE) skierowany do osób w wieku 10 – 18 lat.
    Już niedługo, bo 1 października rozpoczynamy rejestrację do konkursów Adventurer i Pathfinder Bible Experience. Zwieńczeniem konkursu, będzie Etap Wydziałowy, który odbędzie się w Atenach, Grecji! Jest to więc zachęta dla każdego, by wziąć udział w konkursie, wyjść poza swoją strefę komfortu i udowodnić sobie, że jest to możliwe, przechodząc do kolejnych etapów, ale także poznając kolejną księgę Biblii. Każdego roku sześcioosobowe zespoły klubowe studiują jedną księgę Biblii (na przemian Stary Testament i Nowy Testament), zapamiętując duże fragmenty Słowa Bożego. Istnieją cztery poziomy konkursu – Lokalny, Chorągwiany, Krajowy oraz Wydziałowy. Uczestnicy są testowani z wyznaczonych do studiowania ksiąg. W tym roku będziemy zagłębiać się w Ewangelię Jana. W przypadku grupy starszej (PBE) jest to cała Ewangelia Jana. Młodsi natomiast przygotowują się z rozdziałów 1 – 8 Ewangelii Jana. Pierwszy etap – Etap Lokalny odbędzie się 14 stycznia. Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursach? Jest to bardzo proste:
  1. Zbierz od 2 – 6 znajomych, aby utworzyć zespół oraz zaproś kogoś dorosłego, aby mógł zostać trenerem waszej drużyny.
  2. Zapoznajcie się z Zasadami Konkursu, które są udostępnione na stronie zha.org.pl
  3. Poproście trenera o zarejestrowanie waszego zespołu! Nie musisz być zuchem czy harcerzem, aby do nas dołączyć!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału. Informacje o zgłoszeniach i szczegóły znajdziecie na naszej stronie, a także u Drużynowych i Komendantów Chorągwi.

Organizatorzy, Związek Harcerstwa Adwentystycznego.

adventurer@zha.org.pl

Dodatkowe informacje i materiały:

Adventurer Bible Experience 2023

Pathfinder Bible Experience 2023