Chronimy zdrowie – lipiec-sierpień 2021

Lato to okres szczególny dla naszego organizmu. Aby urlop pozostawił po sobie tylko miłe wspomnienia, wystarczy przestrzegać kilku zasad.

Pozwolą one uniknąć wielu zagrożeń, których skutki możemy odczuwać przez długie lata. Warto pomyśleć o naszym zdrowiu. I tak na liście rzeczy niezbędnych na wakacjach znajdziemy preparaty do opalania, środki odstraszające owady czy łagodzące ukąszenia. Tylko czy to wystarczy? W wakacyjnym biuletynie odpowiadamy na to pytanie.

Jednym z problemów pojawiających się w czasie upalnych letnich dni jest dbałość o właściwe nawodnienie organizmu. Ta kwestia staje się istotna zwłaszcza dla osób starszych, które są szczególnie narażone na utratę wraz z nią składników mineralnych i witamin. Cały czas słyszymy, jak ważne jest picie wody, jak to robić, ile wody w ciągu dnia mamy wypić. Ale co takiego jest w tej wodzie, że jest ona tak istotna dla naszego organizmu? Być może tego nie wiesz, więc odpowiadamy. W związku z tym, że w okresie letnim nie trudno o świeże owoce oraz warzywa, w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu z pewnością pomogą różnorodne koktajle — wiśniowy, malinowy, arbuzowy, gruszkowy, śliwkowy lub warzywny. Podobny pożądany efekt przyniesie nam proponowany w biuletynie koktajl z jabłek.

Beata Śleszyńska
redaktor wydania