ADRA – petycja w sprawie edukacji dzieci

Wrocław dnia 08.09.2020

Drodzy,

Fundacja ADRA International i ADRA Polska mobilizują siły wszystkich ludzi o wielkim sercu by odmienić na lepsze los milionów dzieci na świecie i dać im szansę na lepszą przyszłość. Prowadzi kampanię Każde dziecko. W każdym miejscu. W szkole.

W tym tygodniu rozpoczął się rok szkolny, jednak nie dla wszystkich. Edukacji nie rozpoczęło ponad 260 milionów dzieci! I prawdopodobnie nigdy nie rozpoczną i nie uzyskają wykształcenia, jeśli nic nie zrobimy. Jedno na pięcioro dzieci w wieku szkolnym nie będzie mieć szansy, by zrealizować swój, dany przez Boga, potencjał. By wyrwać się z ubóstwa, godnie żyć i zadbać o siebie oraz swoich bliskich. Dzieci, które nie uczęszczają do szkoły i nie są objęte edukacją, są bardziej narażone na styczność z handlarzami ludźmi, rekrutację przez bojówki, jak również na wczesne małżeństwa, śmierci dzieci, nastoletnie ciąże i dziecięcą pracę.

Możemy pomóc. Wystarczy złożyć swój podpis pod petycją do liderów państw na świecie z apelem o edukację dla wszystkich dzieci w szkole podstawowej i średniej. Wszystkich! Również dziewczynek. Również dzieci uchodźców. Również dzieci niepełnosprawnych. Również dzieci ze skrajnie biednych rodzin i tych, które mieszkają w trudno dostępnych rejonach.

Nie czekajmy kolejny dzień, by podjąć działania. Podpiszmy petycję i odmieńmy los dzieci. Dajmy im szansę na poznawanie piękna świata i realizację danego przez Boga potencjału. Każde dziecko, w każdym miejscu, powinno mieć taką możliwość.

Petycję i więcej informacji znajdziecie na stronie www.adra.pl/w-szkole

Każdy głos to szansa na lepsze życie dla dzieci.

Z podziękowaniami i pozdrowieniami,

dr Piotr Nowacki
Prezes Zarządu Fundacji ADRA Polska