|

Posąg ze snu Nebukadnesara w Jeleniej Górze

W dniach 18-19.07.2020 (sobota-niedziela ) odbyła się pierwsza, długo wyczekiwana, prezentacja posągu z księgi Daniela. Pan pobłogosławił nam w tej pracy wieloma rozmowami, nowymi kontaktami, doświadczeniami oraz pogodą.

W czasie działania (dwa dni po kilka godzin dziennie) grupa lokalnych misjonarzy doświadczyła niezwykłych błogosławieństw w postaci rozmów z osobami w różnym wieku i stopniu poznaniu prawd biblijnych. W tym czasie odczuwaliśmy szczególną obecność Bożą w postaci poruszenia w naszej społeczności jak i pozytywnego odbioru przez przechodniów.

Pewien młody mężczyzna podczas długiej rozmowy wyraził chęć uczestniczenia w spotkaniach jednej z grup domowych w tygodniu. 3 osoby zadeklarowały że przyjdą w sobotę na nasze nabożeństwo sobotnie. Kolejne 2 osoby umówiły się na indywidualne spotkania studium Pisma Świętego z osobą z naszej grupy. Wielokrotnie stojąc na deptaku pokazywaliśmy ludziom oryginalne przykazania i jestem przekonany że to spotkanie zostawi ślad w ich pamięci.

Wielki posąg przyciągnął do siebie pewną dziewczynką 12 lat z którą rozmawialiśmy. Dziewczynka okazała się bardzo inteligentną i spostrzegawczą osobą. Byliśmy pełni podziwu, kiedy podczas rozmowy dziewczynka potwierdzała swoją szeroką biblijną wiedzę oraz chętnie słuchała naszego uzupełniającego przekazu. Rozmawialiśmy z kuracjuszami oraz turystami odwiedzającymi naszą urokliwą i malowniczą okolicę Jelenia Góra – Cieplice. Część z tych osób wróci do domu z ulotką, Biblią lub Wielkim Bojem i już teraz proszę o modlitwy z tych ludzi.

Dziękuję Bogu za ten projekt, który ożywił nasz zbór i daje nam możliwości, których wcześniej nie mieliśmy w dotarciu do ludzi.
Zachęcam wszystkie zbory do skopiowania tego projektu i zastosowania w swojej okolicy oraz do doświadczenia tego wcześniej osobiście tu, u nas, w Jeleniej Górze.

Projekt został dofinansowany przez ASI Polska.

Mariusz Polakowski

[vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”9302,9301,9300,9299,9298,9297,9296,9295,9294,9293,9290″][/vc_column][/vc_row]