Dzień Rodziny Chrześcijańskiej

Drodzy Wyznawcy Pana Jezusa Chrystusa,

W tym roku mija 100. rocznica powołania w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego Sekretariatu Rodziny. Było to niedługo po tym jak Ellen White napisała te słynne słowa: „Nasza praca dla Chrystusa rozpoczyna się w rodzinie, w domu… Nie ma ważniejszego pola misyjnego niż to.” (The Adventist Home, p. 35).

Współczesne badania, zarówno świeckie, jaki i kościelne, potwierdzają to. Na przykład w Polsce, najwyższy odsetek ankietowanych (70%) przyznało, że największym priorytetem w ich życiu jest rodzina, przyjaźń i dobre relacje z innymi ludźmi. Dla porównania, religia i tradycja są ważne tylko dla 14-15% ankietowanych.

To właśnie w rodzinie praktykujemy praktyczne chrześcijaństwo. Zasady współżycia rodzinnego są zasadami uczniostwa. Wszyscy zostaliśmy powołani na uczniów Chrystusa. Dlatego też materiały przygotowane na tegoroczny Dzień Rodziny Chrześcijańskiej mówią o zasadach Chrystusowego uczniostwa.

Zachęcam Was do przeprowadzania programów rodzinnych w zborach i korzystania z pozostałych materiałów znajdujących się na podstronie Sekretariatu Rodziny na oficjalnej stronie Kościoła: https://adwent.pl/sekretariaty/sekretariat-rodziny/

Zachęcam również do przeczytania i rozpowszechniania misyjnej książki roku “Nadzieja dla współczesnej rodziny”, która ukaże się niebawem. Życie rodzinne według
standardów biblijnych wytyczonych przez samego Jezusa Chrystusa jest realizacją powołania nas do bycia solą i światłością tego świata.

Obyśmy tej obietnicy wszyscy doświadczyli

Marek Rakowski
Dyrektor Sekretariatu Rodziny