Historia Józefa

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Kotlina Kłodzka – Nowa Ruda

 

Dnia 21.03.2019 r. w ramach projektu ChSCh: „Edukacja społeczna dzieci, młodzieży i dorosłych”, grupa teatralna „Ziarenko gorczycy” z Kotliny Kłodzkiej wystawiła sztukę pt.: „Historia Józefa” opartą na dziesięciu rozdziałach z Księgi Rodzaju.

 

Spektakl obejrzało około 150 dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, opiekunami i dyrekcją. Był to już trzeci występ grupy, którą co roku zaprasza Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Rudzie w Drogosławiu z okazji pierwszego Dnia Wiosny. Impreza szkolna zawiera zawsze przesłanie na temat zdrowia. Poprzednie spektakle zachęcały do zachowywania zasad zdrowia i nie stosowania używek.

 

Obecny spektakl ukazujący problemy rodzinne biblijnych bohaterów pomagał zrozumieć jak można rozwiązać konflikty i przywrócić zdrowe relacje i więzi między rodzeństwem. Życzliwe środowisko rodzinne jest bowiem jednym z bardzo ważnych aspektów zdrowia psychicznego i decyduje o szczęściu i rozwoju zarówno dzieci jak i dorosłych. Cieszymy się, że mądrość ukrytą na kartach Pisma Świętego można było przedstawić tak licznej grupie młodych umysłów.

 

„Miłością braterską jedni drugich miłujcie, wyprzedzajcie się wzajemnie w okazywaniu szacunku.” (Rz. 12,10)

 

A.A.S.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”7430,7429,7428″][/vc_column][/vc_row]