||

Relacja ze zjazdu młodzieży w Gdańsku

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W dniach 27-30 kwietnia 2018 w zborze gdańskim odbył się ogólnopolski zjazd młodzieży adwentystycznej pod hasłem NIEPOKONANI. Uczestniczyło w nim około 60 osób. Każda z nich wniosła coś wyjątkowego, współtworząc atmosferę całego spotkania, która była bardzo ciepła i przyjacielska.

Zjazd rozpoczął się wystąpieniem pastora Marka Micyka, który mówił na temat zwycięstwa w Chrystusie. Następnie uczestnicy mieli możliwość podzielić się doświadczeniami jakie przeżywają na co dzień z Panem Bogiem. Żywiołowe dyskusje odbywały się w trzech grupach. Zrobiło się tak fajnie, że poniektórym ciężko było skończyć.

Następnego dnia odbyło się uroczyste sobotnie nabożeństwo prowadzone przez gdańską młodzież. We wspaniały duchowy klimat zgromadzonych wprowadzały budujące i profesjonalnie przygotowane przez miejscowy zespół pieśni. Oprócz standardowego apelu i czasu na studium Biblii w klasach, był także czas na dzielenie się tekstami biblijnymi na forum ze współwierzącymi. Dla niektórych uczestników było to miłe urozmaicenie i coś z czym dotąd się nie spotkali. W czasie drugiej części nabożeństwa kazaniem usłużył pastor Tytus Gudzowski, w którym skupił się na kwestii podejmowania życiowych wyzwań. Po wspólnym posiłku całą grupą udaliśmy się na starówkę, by opowiadać przebywającym tam ludziom na temat zbawienia. W tym celu przeprowadziliśmy dobrze już wszystkim znaną akcję o nazwie „Drzwi Lutra”. Z tego wyjścia misyjnego z pewnością zostanie wszystkim w pamięci pewna kobieta, która gorliwie, z przekonaniem i przede wszystkim sensownie, starała się bronić wiary katolickiej. Byliśmy wszyscy pod wrażeniem jej wiedzy i elokwencji. Po powrocie do Kościoła i spożyciu kolacji miał miejsce wykład miejscowego pastora – Jarosława Jarosza, pt. „Czas się roztrzaskać”. W swoim wystąpieniu pastor Jarosz omawiał drugi rozdział starotestamentowej księgi proroka Daniela, jednakże odniósł go do codziennego chrześcijańskiego życia i zmagań jakie są udziałem każdego wierzącego (wszystkie wystąpienia są dostępne na naszej stronie internetowej: www.gdansk.adwentysci.org oraz na kanale YouTube Adwentyści Gdańsk). Po niniejszej prelekcji wspólnie zakończyliśmy dzień sobotni i udaliśmy na spoczynek.

Kolejny dzień zjazdu rozpoczął się od nabożeństwa porannego i pożywnego śniadania, po czym swój blok tematyczny rozpoczął pastor Piotr Bylina. Wykłady miały formę warsztatową, a dotyczyły samokontroli – czym jest, jak się przejawia i po co jest potrzebna w codziennym życiu. Pastor Bylina przedstawił to zagadnienie zarówno z perspektywy psychologicznej, jak również biblijnej. Warsztaty trwały do godzin popołudniowych (z przerwą na obiad). Tuż po nich udaliśmy się nad morze, gdzie mogliśmy spędzić czas na wspólnej zabawie na plaży. Zaraz po kolacji jeden z naszych kolegów, Filip, przyniósł z sobą całą górę gier planszowych, które pochłonęły nas zupełnie na resztę wieczoru.

Ostatniego dnia, po nabożeństwie i posiłku, zjazdowicze wzięli udział w wycieczce do Gdyni. Pojechaliśmy na Orłowo, by podziwiać tamtejszy klif i porobić trochę pamiątkowych zdjęć.  Tuż po obiedzie każdy wyruszył w drogę powrotną do domu.

To był naprawdę dobry zjazd, ponieważ od początku do końca prowadził go Bóg. Mamy nadzieję, że wspomnienia z nim związane pozostaną w sercach uczestników na długo.

Jarosław Jarosz[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3777,3776,3775″][/vc_column][/vc_row]