||

Filip w krainie zdrowia

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zwyczajem Szkoły Podstawowej Nr 6 w Nowej Rudzie jest w pierwszym Dniu Wiosny promowanie zdrowia wśród dzieci i młodzieży.

Z tej okazji w tym roku jak i w poprzednim został zaproszony teatrzyk kukiełkowy: „Ziarenko gorczycy” (inicjatywa misyjna członków KADS z grupy Kłodzko). W poprzednim roku tematem przewodnim w szkole było przeciwdziałanie stosowania używek i dlatego uczniowie oglądali spektakl pt. „Filip na feralnej wyspie”. W tym roku podjęty został temat zasad zdrowia oraz mądre i zdrowe spędzanie czasu. Stąd sztuką przedstawioną dla ponad 200 dzieci dnia 21.03.2018 był spektakl teatralny: „Filip w krainie zdrowia” prezentujący 8 podstawowych zasad zdrowia. Dużo radości sprawił widok wielu nauczycieli, dyrekcji, dzieci i rodziców chętnie słuchających rad, które wspierają jakość życia każdego człowieka. W szkole przygotowano również dla całego personelu i uczniów szkoły degustację wegetariańską, na którą zaproszony został także nasz zespół teatralny. Na stole znalazły się owoce, warzywa, chleb dyniowy i różnorodne sałatki jarskie.

Obserwując dobre – prozdrowotne postawy wychowawcze wobec dzieci i młodzieży szkolnej można powiedzieć słowami ewangelii: „A Jezus, widząc że on rozsądnie odpowiedział rzekł mu : niedaleki jesteś od Królestwa Bożego”.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”3793,3794,3795,3796,3797,3798,3799″][/vc_column][/vc_row]