|

Odezwa noworoczna od Przewodniczącego Diecezji 

Drodzy w Chrystusie.

Witam Was w Nowym 2018 Roku. W kolejnym roku pragniemy kontynuować wspólną podróż z Jezusem, można powiedzieć w jednej łodzi. Wszyscy jako bracia i siostry. Silni i słabi. Wielcy i mali. Święci i grzesznicy. Z wiatrem i pod wiatr. Nie pozwólmy, żeby ktoś wypadł za burtę. Bo przecież razem tworzymy jedną Bożą rodzinę. Podajmy sobie nawzajem dłoń, także tym, którym już dawno jej nie podaliśmy. Przy tym, niech nasze serce będzie pełne dobrych i szczerych życzeń. Zaczyna się nowy rok. Postaraj się, aby to był dobry rok. Daj odczuć swą dobroć i przyjaźń w domu, w szkole, w pracy, a także w zborze. Zażegnaj wszelkie spory. Powściągnij złośliwy język. Spraw by twój mąż, twoja żona, twoje dzieci, a także twoi bliscy w Chrystusie byli szczęśliwi, dzięki czynom a nie tylko słowom. Znajdź czas, aby być szczęśliwym. Każdy rok, także ten Nowy Rok, jest darem Boga, danym bezinteresownie. Jest szansą by coś zacząć na nowo. Podobnie jak każdy miesiąc, każdy dzień, każda godzina, sekunda, każda chwila.

Jednak, żeby być szczęśliwym i stać się lepszym, potrzebujemy szczególnej społeczności z Jezusem wg słów: „Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu, bo beze mnie nic uczynić nie możecie.”Dlatego pragnę skierować uwagę na Boga i Jego Słowo. W Księdze Izajasza 43, 1-5, Bóg zapewnia o szczególnej miłości i troskliwości okazywanej swoim dzieciom„Nie bój się, bo cię wykupiłem (…) gdy będziesz przechodził przez wody będę z tobą (…) gdy pójdziesz przez ogień nie spłoniesz (…) Ja, Pan, jestem twoim Bogiem (…) Dlatego, że jesteś w moich oczach drogi, cenny i Ja cię miłuję.” Te słowa zapewniają nas, że Bóg będzie z nami w każdej sytuacji, jaka może pojawić się w Nowym Roku. Natomiast w wierszu 25 oświadcza, że jest gotowy i chętny nie tylko nam wybaczyć grzechy, ale nigdy ich więcej nie wspomnieć. Możemy więc rozpocząć Rok 2018 w atmosferze Bożej miłości i łaskawości. Zaprasza On nas do Siebie słowami: „Do mnie się zwróćcie, wszystkie krańce ziemi, abyście były zbawione, bo Ja jestem Bogiem i nie ma innego.”

Niech więc wszelka radość, miłość, pokój, zdrowie oraz przebaczenie, stanie się naszym udziałem. A obecność Ojca, Syna i Ducha Świętego towarzyszy nam każdego dnia w 2018 roku.

Życzy:

Przewodniczący Diecezji
pastor Ryszard Jankowski