||

„Zdrowie ma smak” w Świdnicy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Pod takim hasłem miasto Świdnica zorganizowało już po raz jedenasty targi zdrowej żywności na Świdnickim Rynku w dniach 25-27 sierpnia 2017.

Jako Kościół zostaliśmy zauważeni i zaproszeni przez Urząd Miejski do udziału w tych targach, ponieważ dostrzeżona została nasza działalność prozdrowotna.

Nasze siostry i bracia włączyli się do tej akcji. Przygotowano wiele zdrowych potraw, które mieszkańcy mogli spróbować, a niektóry potrawy nawet kupić za symboliczną „złotówkę”. Została też przygotowana literatura zdrowotna, która była sprzedawana i rozdawana.

Brat Zbigniew przygotował własnoręcznie sporządzony i upieczony chleb bezglutenowy. Chleb ten spowodował duże zainteresowanie. Ludzie mogli go degustować a następnie otrzymać przepis na sporządzenie go.

Przygotowaliśmy mieszkańcom miasta propozycję tematyczną wykładów zdrowotnych i każdy mógł zaznaczyć w jakich chciałby uczestniczyć w najbliższym czasie.

Nasz udział w uczestnictwie w targach „Smak Zdrowia” został życzliwie przyjęty przez władze miasta, gdyż zaproponowano nam abyśmy w przyszłym roku nawiązali szerszą współpracę na polu zdrowia.

Jedna z osób odwiedzając nasze stanowisko powiedziała, że kiedyś wiele lat temu kupiła książkę „Kuchnia wegetariańska” i nie kryła zachwytu, że jest tak społeczność, która tak mocno akcentuje zasady zdrowia. Powiedzieli też że, dzisiaj oboje z mężem rozczarowani różnymi społecznościami religijnymi stoją na rozdrożu, ale jeśli będą podejmowali decyzję to będzie wybór tej społeczności, która takie zasady zdrowia pielęgnuje.

Mimo zmęczenia i spiekoty słońca czuliśmy radość z misji zdrowia, którą życzliwie przyjmowali mieszkańcy miasta.

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”4187,4188,4189,4190,4191,4192,4193,4194,4195,4196,4197,4198,4199″][/vc_column][/vc_row]