|

Biblijny chrzest w morzu!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest (Efez. 4,5)

18 czerwca w piękny i słoneczny dzień w zatoce przy gdyńskiej plaży rodzina, przyjaciele i zborownicy byli świadkami biblijnego Chrztu Świętego trzech wspaniałych kobiet: Karoliny, Pauliny oraz Aleksandry.

Obecni ludzie korzystający z kąpieli słonecznych i beztrosko odpoczywający na plaży mieli okazję zobaczyć prawdziwy chrzest wykonany zgodnie z przykładem, jaki dał nam Jezus Chrystus, którego Jan Chrzciciel ochrzcił w Jordanie. Wiele osób podrywało się z leżaków i wsłuchiwało się w kazanie pastora Jacka Igły oraz obserwowało ceremonię. Również ludzie z tłumu przypadkowych spacerowiczów stawali i wykazywali zainteresowanie, pytając: „Co to Jest?”, „Czy to chrzest?”, „Czy to jakiś wyreżyserowany spektakl, inscenizacja?”

Nasuwa się refleksja, czy obraz prawdziwego Chrztu Świętego jest już tak dalece wykorzeniony z umysłów ludzkich, że podważają prawdziwość tego wydarzenia? Mamy nadzieję, że poprzez ten cudowny obrzęd ludzie mieli okazję doświadczyć i poczuć Ducha Świętego, a łzy wzruszenia i szczęścia na twarzach: Karoliny, Oli i Pauliny dały im dowód szczerej decyzji pójścia za Jezusem.

Po tej wspaniałej ceremonii udaliśmy się do budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdyni, aby z ogromną radością przyjąć nowonarodzone siostry do zboru oraz brata z Ukrainy – Siergieja. Zbór w Gdyni powiększył się o kolejne 4 osoby, z czego bardzo się cieszymy i życzymy im prowadzenia bożego.

Aleksandra Piasecka

[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”5605,5606,5607,5608,5609,5610,5611,5612,5613,5614,5615,5616″][/vc_column][/vc_row]