|

Przedświąteczna wizyta w ZK

Tradycyjnie obchodzone święta Bożego Narodzenia wykorzystaliśmy, żeby 14 grudnia 2011 roku odwiedzić potrzebujących skazanych w Zakładzie Karnym w Wierzchowie i wesprzeć ich praktycznymi upominkami, piosenką chrześcijańską i Słowem Bożym.

Prezenty zostały przygotowane przez panią Ewę i jej podopiecznych Magdę, Roksanę i Mateusza i innych uczniów z Zespołu Szkół w Bornym Sulinowie. W paczkach umieściliśmy materiały biurowe, papierowe atrapy choinek, wiersze pani Ewy, własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami i książkę Gdy Życie Nabiera Sensu. Magda Śpiewała, pani Ewa recytowała swoje wiersze, Mateusz akompaniował na gitarze a pastor Samulak czytał Pismo Święte i komentował historie związane z narodzeniem Jezusa. Po spotkaniu zapytaliśmy wychowawcę, czy te programy, które realizujemy tutaj są potrzebne, odpowiedział: Gdyby nie były potrzebne to bym wam powiedział.

Dziękujemy Bogu, że zgodnie ze słowami …byłem w wiezieniu, a przychodziliście do mnie… możemy służyć Chrystusowi w obrazie osób wykluczonych społecznie.

Korespondent zborowy