ZAUFANIE.PLZAUFANIE.PLZAUFANIE.PL

 

Drukuj  Wyślij artykuł do znajomego 

Sprawozdanie ze zjazdu „Strong Man – zagadka siły”
12 lutego 2017 | Kamil Raw

Od 6 do 8 stycznia 2017 roku w Chorzowie w jednym z liceów, zuchy z opiekunami i harcerze przebywali na Ogólnopolskim Zjeździe Drużyn Adventurer i Pathfinder, noszącym tytuł: „Strong Man - zagadka siły". Temat dał możliwość rozpatrzenia wszystkiego, co dotyczyło kontrowersyjnego bohatera wiary - Samsona. Zuchy swój główny program przeżywały na małej sali gimnastycznej zamienionej w starożytną krainę na pograniczu ziemi filistyńskiej i izraelskiej. Zajęcia programowe pomagały lepiej zapamiętać dzieciom historie przygód Samsona. Działo się tak poprzez sceny kostiumowe odgrywane przez opiekunów, kolorowe slajdy, zadania manualne, zagadki, krzyżówki oraz demonstrację przedmiotów związanych z historią siłacza. Prócz tego zuchy zdobywały sprawność: „wstrzemięźliwość". W związku z tym wiele dowiedziały się o zagrożeniach dla naszego zdrowia, jak również poznały sposoby ich unikania. Mogło się tak stać, gdyż miały okazję:

- oglądać teatrzyk kukiełkowy pt. „Filip na Feralnej Wyspie",

- brać udział w quizie na temat wstrzemięźliwości i niestosowania używek,

- przeprowadzić wywiad ze znanym propagatorem zdrowia i sportu Markiem Micykiem,

- samemu uczestniczyć w zajęciach, które były sprzymierzeńcem zdrowego stylu życia: grach i zabawach sportowych, podchodach, rysowaniu, śpiewaniu i czytaniu Pisma Świętego.

Aby pamiętać o propagowaniu zdrowego stylu życia - bez używek zuchy wykonały własne koszulki z reklamą wybranego przez siebie hasła i przedstawiły sposoby odmowy kuszącym propozycjom do ich stosowania. Za zaangażowanie i udział w programie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki edukacyjne pt.: „Filip na Feralnej wyspie" oraz medale dla każdego zastępu za inną umiejętność w której się wyróżniali podczas zajęć.

 Wieczorami cała gromada zuchów i harcerze spędzali razem czas, który upływał wśród ogólnej radości, wspólnych pląsów, śpiewów, scenek i przyjaźni z Bogiem.

Miłą i niecodzienną atrakcją był seans w chorzowskim Planetarium, natomiast zaskoczeniem i próbą wytrzymałości niespotykane w ostatnich latach mrozy, na które trafiliśmy w czasie zjazdu.

„A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujemy."  Gal. 5, 24.25

A.A.S