ZAUFANIE.PLZAUFANIE.PLZAUFANIE.PL

 

Drukuj  Wyślij artykuł do znajomego 

Przełęcz ocalonych. Prawdziwa historia
13 października 2016 | Kamil Raw

Drogie Siostry i Drodzy Bracia,

Zwracamy się do Was z propozycją ewangelizacyjną.

Otóż początkiem listopada wyświetlany będzie w Polsce amerykański film pt. „Przełęcz ocalonych" w reżyserii Mela Gibsona, który wyreżyserował m.in. film „Pasja".

Bohaterem filmu jest żołnierz, sanitariusz, adwentysta, szeregowiec Desmond T. Doss, który nie biorąc do ręki broni, pomagał na polu bitwy rannym kolegom, ratując ich życie. Za swoją pełną poświęcenia postawę otrzymał z rąk prezydenta Harrego Trumana najwyższe odznaczenie amerykańskie - Medal Honoru.

Film, choć pokazuje wielki dramat i potworność wojny, ukazuje także wartości, które może zachować człowiek w najbardziej niesprzyjających warunkach takie jak: odwaga, bezkompromisowa lojalność wobec Boga i Jego zasad, solidarność, męstwo oraz poświęcenie wobec bliźniego. Taki właśnie obraz Desmonda Dossa został ukazany w filmie.

Nie jest naszą intencją zachęcanie kogokolwiek, by wybrać się do kina, ale raczej wykorzystać okoliczność, że tysiące ludzi obejrzą ten film i postać Desmonda Dossa stanie się im bliska oraz inspirująca.

W związku z kinową premierą filmu zaplanowaną na 4 listopada, z inicjatywy młodzieży, przygotowaliśmy różnego rodzaju działania ewangelizacyjne: książka o tytułowym bohaterze, film dokumentalny „Szeregowiec Doss" oraz specjalne wydanie „Znaków Czasu", które wkrótce znajdą się w Waszych zborach.

Drodzy, sądzimy, że to wydarzenie jest okazją do zwrócenia uwagi naszym bliskim i znajomym na Boże zasady, które mają swoje znaczenie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zachęcamy zatem zarówno młodzież jak i starszych wyznawców do zaangażowania się w różne formy działania, wokół tej idei, co można czynić nawet wtedy, gdy filmu się nie obejrzy.

Planujcie wspólne wyjścia do miasta z literaturą, projekcje filmu dokumentalnego o D. Dossie Niech u schyłku starego roku w naszych zborach dzieje się dużo dobrego i pożytecznego dla nas i dla naszych przyjaciół.

Życzymy wiele łask i błogosławieństw Bożych,

W imieniu Zarządu Kościoła,

pastorzy Mirosław Karauda i Marek Micyk