ZAUFANIE.PLZAUFANIE.PLZAUFANIE.PL

 

Drukuj  Wyślij artykuł do znajomego 

Konin: teoria stała się praktyką
05 listopada 2014 | Kamil Raw

14-16 października w Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) w Koninie odbył się program, który w praktyczny sposób przybliżył koninianom, jak wygląda zdrowy styl życia na co dzień. To, co do tej pory było tylko teorią podaną podczas comiesięcznych spotkań w klubie zdrowia, teraz stało się praktyką. Organizatorem przedsięwzięcia była konińska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

O godzinie 9.15 uczestnicy zaczynali każdy dzień na bulwarach, wspólnie ćwicząc pod czujnym okiem trenera Gabriela Chmielewskiego. Po ćwiczeniach - wykład, a następnie po smacznym, wegetariańskim obiedzie, ok. godziny 14.30 zaczynał się spacer z kijkami - nordic walking. Gdy pogoda nie pozwoliła wyjść na spacer, uczestnicy poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku.

Wykłady o tematyce zdrowotnej (o godzinie 10.30 i 18) prowadzone przez lekarza Grażynę Kuczek motywowały uczestników programu do prowadzenia zdrowego stylu życia. Beata Śleszyńska prowadząca szkołę gotowania sprawiła, że przygotowane potrawy rozbudziły apetyt na zdrowe i smaczne posiłki każdego dnia. Uczestnicy programu odnosili swe małe zwycięstwa, nie pili kawy, był tylko jeden wypalony papieros (przy wcześniej wypalanej paczce!), nikt nie podjadał między posiłkami i nawet woda lepiej smakowała. Każdy z uczestników odnotował poprawę samopoczucia.

Wspólnie spędzony miło czas sprawił, że trudno było się rozstać. Kilkoro uczestników przy pożegnaniu zapewniało, że na pewno będą stosowali poznane zasady w codziennym życiu.

Program zrealizowany został w ramach projektu „Klub Zdrowia Szansą na Lepsze Życie" finansowanego przez ASI (Adwentystyczne Stowarzyszenie Inicjatyw).

Czytaj więcej o działalności filii ChSCh w Koninie, w tym klubu zdrowia: www.konin.chsch.pl