ZAUFANIE.PLZAUFANIE.PLZAUFANIE.PL

 

Drukuj  Wy┼Ťlij artyku┼é do znajomego 

Apel o pomoc dla ofiar kataklizmu na Bałkanach
29 maja 2014 | Kamil Raw

Drodzy Bracia i Siostry, Drodzy Przyjaciele!

w ostatnich tygodniach media donosi┼éy o katastrofalnej powodzi, jaka nawiedzi┼éa pa┼ästwa ba┼éka┼äskie. W wyniku dzia┼éania ┼╝ywio┼éu obecnie 3,5 tys. osób w Chorwacji i 30 tys. w Bo┼Ťni i Hercegowinie zosta┼éo bez dachu nad g┼éow─ů. Chorwacki oddzia┼é ADRA (Adwentystycznej Agencji Pomocy i Rozwoju) wspólnie z ADRA Serbia, ADRA Bo┼Ťnia i ADRA S┼éowenia wobec zaistnia┼éej sytuacji natychmiast rozpocz─ů┼é akcj─Ö pomocy, przekazuj─ůc 39 ton ubra┼ä, ┼╝ywno┼Ťci i wody osobom poszkodowanym.  

Skala zniszcze┼ä sprawi┼éa, ┼╝e dzi┼Ť milion osób w Chorwacji, Serbii oraz Bo┼Ťni i Hercegowinie, w tym wiele naszych Sióstr i Braci w Chrystusie, potrzebuje natychmiastowego wsparcia. Plan ADRA zak┼éada, oprócz dora┼║nej pomocy w postaci ┼╝ywno┼Ťci, leków czy ┼Ťrodków dezynfekuj─ůcych, tak┼╝e odbudow─Ö zniszczonych domów, które dzi┼Ť nie nadaj─ů si─Ö do zamieszkania.

W zwi─ůzku z powy┼╝szym pragn─Ö zwróci─ç si─Ö do Was z pro┼Ťb─ů o ratunek dla naszych Braci i Sióstr oraz innych mieszka┼äców, którzy ucierpieli w wyniku powodzi na Ba┼ékanach. Wasze dary wespr─ů dzia┼éania podejmowane przez tamtejsze oddzia┼éy ADRA, przyczyniaj─ůc si─Ö do przywrócenia wielu osobom bezpiecznych warunków do ┼╝ycia.

Pomóc mo┼╝ecie, przekazuj─ůc dar na konto:

Fundacja ADRA Polska

49 1240 1994 1111 0010 3092 3882

Z wyrazami wdzi─Öczno┼Ťci za ka┼╝d─ů pomoc

Piotr Nowacki
Prezes Zarz─ůdu ADRA Polska 

P.S. Proszę pamiętaj, dla ofiar tego kataklizmu liczy się każdy dar wpłacony na powyższe konto.