ZAUFANIE.PLZAUFANIE.PLZAUFANIE.PL

 

Drukuj  Wyślij artykuł do znajomego 

„Sobaszki” i „Ziarenko Gorczycy” na Hosannie 2017
04 maja 2017 | Kamil Raw

W tym roku zgodnie z hasłem festiwalu: "Połączeni" wiele osób połączyło swoje wysiłki by współpracować z naszym Panem na rzecz wspólnoty i zbawienia innych.

Jednym z przykładów, na tegorocznym festiwalu różnych form artystycznych Hosanna 2017, było zaprezentowanie w formie multimedialnej programu dla dzieci z zakresu profilaktyki zdrowia i uzależnień. Złożony był on z dwóch części, które nosiły tytuły: „Filip w krainie zdrowia" i „Filip na feralnej wyspie". Programy te w formie dwóch spektakli kukiełkowo - teatralnych zostały zarejestrowane w lutym podczas występu w Domu Kultury w Lądku Zdroju i opracowane przez Ośrodek Radiowo Telewizyjny „Głos nadziei", telewizję „Hope Channel" i przy współpracy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Zespół teatralny złożony z członków Grupy Kłodzko przyjął nazwę „Teatrzyk Ziarenko Gorczycy". W Częstochowie przygotował dla dzieci również konkurs z zakresu wiadomości nt. zasad zdrowia, drobne upominki i kolorowanki z naklejkami. Dzieciom wręczono na zakończenie zajęć książki pt.: „Filip na feralnej wyspie".

Następnym przykładem współpracy był występ zespołu „Sobaszki", który nie tylko wykonał swoje pieśni ale także połączył swoje siły muzyczne śpiewając wraz z harcerzami, zuchami i ich rodzicami - hymn styczniowego zjazdu Pathfinder/Adventurer w Chorzowie pt.: „Samson - siłę miał wielką". Z pewnością miłą niespodzianką dla słuchaczy podczas wykonania tego utworu była 7 - letnia Milenka Sawicka, która przyjechała aby gościnnie zaprezentować swój talent artystyczny.

„...Przyniósł drugie pięć i rzekł: Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem. Rzekł mu Pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego Pana!..." (Mat. 25, 21 - 22)